Klubový cíl

Zdravé, spokojené
a zdatné děti

Za chodem klubu stojí poměrně dost nadšenců. To, co se odehrává každý den na stěně a na trénincích, je jen špička ledovce. Někteří z nás jsou profesionální trenéři, někteří mají samy dlouholetou sportovní zkušenost, jiní jsou „jen“ mámy nebo tátové… Nicméně nás všechny spojuje láska k lezení a dětem a chceme toto nadšení předávat a šířit dál. Neustále na sobě pracujeme a vzděláváme se.

Management

lk boulder eva

Eva Fryšarová

Manažerka klubu

Eva je sportovkyní tělem a duší. Odmala hraje volejbal, běhá, jezdí na kole či in-linech a samozřejmě také leze. Její záliba ve zdravém životním stylu ji přivedla ke studiu výživy. Stará se o to, aby klub šlapal jak hodinky, zpracovává dotace, pečuje o partnery, produkuje akce a to, jak klub komunikuje navenek, je její největší parketa. Pro stejnou filozofii se snaží nadchnout všechny v týmu.

lk boulder mara

Mgr. Marek Klíma

Předseda klubu a hlavní metodik

Marek je celoživotním lezcem, předsedou oddílu a jeho vizionářem. Lezení se věnuje přes 30 let, má vystudovanou tělovýchovu a je trenérem sportovního lezení licence B. Celému klubu dává tvář a také dohlíží na správnou metodiku tréninků. V mládí sice trénoval intenzivně, ale dost živelně. Protože postrádal koncepční práci, založil sportovní klub pro děti a mládež s cílem předat jim lásku k lezení.

Trenéři

Petra Poličová

Hlavní trenérka

Pro Péťu je práce s dětmi splněný sen. Její věčně usměvavá tvář přinesla do klubu pohodovou atmosféru. Díky své závodní minulosti pracuje s výkonnostní skupinou, pro naše nejmenší ji zase baví vytvářet hry. Pro své svěřence chce být parťákem. Je autorkou celoklubové koncepce a přeje si, aby se děti nebály závodit a poznávat i jiné lezecké stěny. Pokud zrovna neleze, cestuje nebo se prochází po horách nebo v lese.

Tereza Poláková

Terka je empatická a vždy se snaží nacítit na konkrétního svěřence. Trénování bere jako příležitost formovat přístup dětí (nejen) ke sportu. Její lezecká cesta nebyla přímá, ale věří, že právě díky tomu může dětem ukázat, jak se nevzdávat. Jejím krédem je, hlavně si to užít. Lezení pro ni představuje skvělý způsob, jak posouvat hranice, zničit tělo a především úplně vypnout hlavu. Lezecká komunita je pro ni inspirací.

lk boulder bara tuzova

Bára Tužová

Barča o sobě říká, že je přísná. My ostatní ji vidíme spíše jako spravedlivou, spolehlivou a zodpovědnou. Vyzkoušela si triatlon, orientační běh, až zakotvila u profesionálního biatlonu. Lezení ji pohltilo teprve před pár lety, ale o to víc se začala zajímat o techniku i tréninkové přístupy. Definuje ji velký sportovní duch. K dětem má blízko už odmala, a to hlavně díky své mamince, která s dětmi pracuje. Také proto si ke studiu vybrala speciální pedagogiku.

lk boulder majda lotova

Majda Lotová

Majda do klubu přináší závodní zkušenosti. Lezení se věnuje od pěti let, záhy začala závodit, až se propracovala na „velké stěny“ Českého poháru. Za svůj největší úspěch považuje 3. místo v celkovém pořadí v lezení na obtížnost. Teď závodí už jen pro zábavu a spíš se přesunula na skály. Kromě toho ji baví túry, bruslení, běh, „hlavně to nesmí být nuda.“ Na trénování ji baví pozorovat, jak děti posouvají své osobní limity a jejich radost.

lk boulder vlada

Vláďa Vomáčka

Vláďu si děti oblíbily pro jeho přátelský přístup a vlídnou povahu. Vedle lezení a posilovny je celoživotním (a úspěšným juniorským) basketbalistou – a tím pádem i týmovým hráčem. Odmala je zvyklý na dril. Na disciplínu. Protože jen tak to můžeš někam dotáhnout. Podobné atributy chce, spolu s láskou k pohybu a důležitosti kamarádství, předávat i dál.

lenka.ticha

Lenka Tichá

Lenka Tichá je držitelkou licence B ve sportovním lezení a v roce 2005 zakladatelkou sekce HO Pavoučci, který v roce 2018 přešel pod LK Boulder. Nyní je Lenka důležitým článkem v zajištění závodů.

jarda.tichy

Jarda Tichý

lk boulder dusan podrouzek

Dušan Podroužek

Poprvé ho jeho táta vzal na skály ve 4 letech. Vášeň pro lezení, hlavně pro to skalní, mu vydržela po celý život. I když dětství strávil na ledě a pak se dlouhé roky závodně věnoval atletice. Pro své tréninkové nasazení stál mnohokrát na stupních vítězů ve vytrvaleckých bězích. K dětem má blízko díky povolání učitele. Rád své zkušenosti předává dál.

lk boulder martin splichal

Martin Šplíchal

Martin je energický a nezkazí žádnou legraci. Lezení se věnuje od svých čtyř let, stihl toho tak zažít už hodně – velice vyčerpávající tréninky, závody, lezení na skalách, i tábory. To vše zná jak z pohledu vedoucího, tak malého chlapce, který pořádně ještě neuměl ani lézt. Teď už ale převážně trénuje ostatní. Kromě toho se věnuje programování, hudbě a tvorbě videí.

Asistenti

lk boulder kuba skrivanek

Kuba Skřivánek

Kuba miluje pískovcové lezení a na umělou stěnu přináší mnohé z tradičního lezení. Asi nejvíc z nás má v malíku metodiku lezení a jištění na skalách. Kromě toho žije chemií, chemickými pokusy a olympiádami. Pokud není v laborce nebo na boulderovce, potkáte ho ve Skaláku.

lk boulder ema pokorna

Ema Pokorná

Od malička se věnuje sportu, závodně běhala na lyžích, dělala přespolní běhy a plavala. A samozřejmě je také lezkyní. My i děti ji máme zaškatulkovanou jako milou a kamarádskou. Dětem by se chtěla věnovat i v dospělosti, nejvíce ji láká učitelství na základní až střední škole.

Klára Westfalová

Klárka do tréninků vnáší trpělivost, s jakou dětem vše vysvětluje. K lezení ji přivedl její táta. Lano začala později prokládat boulderem, až se připojila i mezi nás. Tím ale její sportovní nadšení nekončí: dvanáct let hrála volejbal, ráda surfuje, jezdí na lyžích a snowboardu. Studuje architekturu, baví ji fotit a zkoušet nové věci.

Bára Šámalová

Mýval Mike

Mike má vždy přátelský úsměv a jeho oči září nadšením pro nové výzvy. Přináší do klubu pozitivní atmosféru a pomáhá vytvořit přátelství mezi všemi členy. Děti ho milují a vždy se těší na další dobrodružství s Mikem, jejich věrným mývalím kamarádem a lezeckým mentorem.